Інформація про журнал:
e-ISSN: 2786-622X
Назва: КОНСЕНСУС
Періодичність: 4 номери на рік
DOI: 10.31110/consensus
Індексація: дивитися
Фаховість: група "Б"
Заснований: 2021 р.
E-mail: consensus.sumy@ukr.net
У рамках редакційної політики електронний науковий журнал «КОНСЕНСУС» послідовно дотримується видавничих стандартів та етичних принципів, підтримуваних спільнотою видавців наукової періодики відповідно до вимог законодавства України та ЄС щодо авторського права і орієнтується на рекомендації, розроблені Committee on Publication Ethics (COPE), Budapest Open Access Initiative (BOAI),а також Berlin Declaration on Open Access to Knowledge in the Sciences and Humanities.
Редакція журналу здійснює заходи для забезпечення високих етичних і професійних стандартів на основі Принципів прозорості та найкращої практики у науковому видавництві.
Етичні зобов'язання редакторів видання
Редакційна колегія журналу виступає проти фальсифікації, плагіату, направлення автором однієї роботи у декілька журналів, багатократного копіювання вмісту статті в різних роботах, введення громадськості в оману щодо реального вкладу авторів в публікацію.
Етичні зобов’язання авторів
Етичні зобов’язання рецензентів
Політика журналу щодо авторства та співавторства
Авторство передбачає відповідальність за опубліковану роботу. Відтак учасники, які зробили суттєвий інтелектуальний внесок у статтю, вважаються авторами. До таких за рекомендаціями ICMJE (https://www.icmje.org/recommendations/browse/roles-and-responsibilities/defining-the-role-of-authors-and-contributors.html#four) належать особи, які:
Кількість авторів обмежена – не більше двох.
Тих, хто не відповідає всім чотирьом зазначеним вище критеріям, але допоміг у дослідженні, слід зазначити і перерахувати в розділі «Подяки» із зазначенням вкладу, внесеного під час дослідження або написання статті.
Процес розгляду скарг та апеляцій
Визнання та вирішення будь-яких проблем, пов’язаних із проведенням досліджень та публікацією їх результатів, є важливим елементом редакційної політики. Скарги дають можливість редакційній колегії конструктивно покращити якість журналу, удосконалити зміст видавничої політики та процедури.
Скаргу слід відправити до редакції (consensus.sumy@ukr.net), чітко вказавши характер скарги, її предмет та авторство.
Редакційна колегія розглядає наступні скарги:
Політика розгляду скарг
Редакційна колегія реагує на скарги. Скаржнику надсилається лист-підтвердження, у якому підтверджується факт отримання скарги та визначається кінцевий термін (не більше 7 днів), протягом якого редакційна колегія зобов’язується розглянути скаргу по суті та сповістити скаржника. Рішення надсилається скаржнику електронною поштою. Детальна процедура розгляду скарг наведена в блок-схемі COPE [посилання на блок-схеми: див. тут (https://publicationethics.org/files/Full%20set%20of%20English%20flowcharts_9Nov2016.pdf).
Політика журналу щодо етичного нагляду
Редакція журналу «КОНСЕНСУС» у своїй роботі керується видавничими стандартами публікації Комітету з етики наукових публікацій (COPE) щодо контролю за дотриманням етичних норм. Відтак етичний нагляд включає, але не обмежується політикою щодо згоди на публікацію, публікацію про вразливі верстви населення, етичне проведення досліджень з використанням тварин, етичне проведення досліджень з використанням людей, поводження з конфіденційними даними та етичні практики бізнесу/маркетингу.
Ми ретельно виконуємо рекомендації COPE, які заохочують впровадження загальноприйнятих академічних стандартів. Крім цього, ми докладаємо максимум зусиль, щоб виявляти будь-які ознаки плагіату, неналежного дотримання етичних норм або шахрайських дій.
Конфлікт інтересів
Відомості, що містяться в представлених до друку статтях, не повинні використовуватися в будь-яких власних роботах головного редактора і членів редакційної колегії без письмового дозволу автора. Конфіденційна інформація або ідеї, отримані при рецензуванні, повинні зберігатися в секреті й не використовуватися для отримання особистої вигоди. Головному редактору слід відмовитися від своєї участі у рецензуванні в разі, якщо присутній конфлікт інтересів, що виникає із конкуренції, співробітництва чи інших відносин з будь-ким з авторів, компаній або установ, що мають відношення до статті. Головному редактору слід вимагати від усіх авторів журналу надавати відомості про відповідні конкуруючі інтереси та публікувати виправлення, якщо конфлікт інтересів був викритий після публікації.
Інформація про журнал:
e-ISSN: 2786-622X
Назва: КОНСЕНСУС
Періодичність: 4 номери на рік
DOI: 10.31110/consensus
Індексація: дивитися
Фаховість: група "Б"
Заснований: 2021 р.
E-mail: consensus.sumy@ukr.net
Creative Commons Attribution 4.0 International License